Opel ecoFLEX - ecoFLEX Vehicle Optimization

Daugiau „Opel“ naujienų

Daugiau

Visada svarbiausia smulkmenos.

Daug smulkių patobulinimų gali turėti didelę įtaką. Todėl siekiant dar labiau padidinti automobilio efektyvumą „Opel“ inžinieriai nuolatos stebi ir vertina visas technines charakteristikas.

Enlarge

Aktyvus oro srauto valdymas

Oro pasipriešinimas – tai labai svarbus veiksnys, kuris turi įtakos automobilio degalų sąnaudoms ir taršai, ypač esant dideliam greičiui.

 

Dėl šios priežasties ant „ecoFLEX“ automobilių sumontuotos aerodinaminės kėbulo detalės, pažeminta važiuoklė, optimalaus dizaino priekinė dalis su aktyviomis oro srauto sklendėmis, kurios reguliuoja oro srautą, patenkantį į variklio skyrių, ir kontroliuoja temperatūrą.


Enlarge

Mažo pasipriešinimo riedėjimui padangos

Padangų pasipriešinimo riedėjimui rodiklis – dar vienas svarbus degalų sąnaudų mažinimo veiksnys. Kitaip nei aerodinaminės kėbulo savybės, šis rodiklis nepriklauso nuo greičio. Sumažinus pasipriešinimą riedėjimui degalų sąnaudas galima sumažinti iki 4 %.

 

Šiuolaikinės mažo pasipriešinimo riedėjimui padangos atitinka tuos pačius dėvėjimosi, sukibimo ir atsparumo temperatūrai standartus kaip ir įprastinės padangos.


Enlarge

Optimalus pavaros perdavimo santykis

Didesnis pavaros perdavimo santykissumažina variklio apsukas esant tam tikram automobilio greičiui, tačiau sumažėja ir akceleracija. Sujungus didesnį pavaros perdavimo santykį su galingesniais varikliais ir didesniu sukimo momentu esant mažoms variklio apsukoms, šis nesklandumas „Opel ecoFLEX“ automobiliuose pašalinamas.


Enlarge

Pavarų perjungimo indikatorius

Žinoti, kada perjungti pavarą, itin svarbu siekiant ekonomiškumo. Daugelyje „Opel ecoFLEX“ modelių yra įrengtas pavarų perjungimo indikatorius, kuris prietaisų skydelyje informuoja vairuotoją, kada tinkamiausias laikas perjungti pavarą, kad važiuoti maksimaliai ekonomiškai.


Enlarge

„Start/Stop“ sistema

Kai ši sistema įjungiama, ji padeda stipriai sumažinti degalų sąnaudas ir taršą važiuojant mieste, laukiant prie raudono šviesoforo signalo ar stovint eismo spūstyse. Sistema automatiškai išjungia variklį, kai automobilis sustoja. Vos nuspaudžiate sankabos pedalą, variklis iškart vėl užvedamas.


Stabdymo energijos rekuperacija

Stabdymo energijos rekuperacinė sistema padeda kaupti kinetinę energiją, kuri sukuriama mažinant greitį arba stabdant, ir sukurti elektros energiją naudojant generatorių. Ši energija kaupiama akumuliatoriuje ir naudojama elektros įrangai įprastinio važiavimo metu, taip generatoriui reikia pagaminti mažiau energijos, kad įkrautų akumuliatorių.


Kontroliuokite degalų sąnaudas

„ecoFLEX“ pagalbinė sistema ne tik tiksliai parodo, kada perjungti pavarą, kad sutaupytumėte kuo daugiau degalų, bet ir kai ką daugiau. Ši sistema parodo, kuri įranga naudoja daugiausiai energijos, ir pateikia degalų sąnaudų istoriją iš pastarųjų 50 kilometrų. Tam yra skirti trys papildomi meniu, kurie rodomi prietaisų skydelio centre.


Enlarge

Išoriškai valdomas klimato kontrolės kompresorius

„Opel“ oro kondicionavimo sistemas kontroliuoja išoriškai valdomas kompresorius, kuris veikia tik tuomet, kada reikia, ir kaip reikia. Tai ne tik leidžia tiksliau kontroliuoti temperatūrą, bet ir, priešingai nei tradicinės sistemos, padeda sumažinti degalų sąnaudas ir taršą, nes kompresorius nuolatos veikia naudodamas variklio energiją.