Skip To Content
Naujasis „Opel Astra“ išrinktas „Vokietijos metų kompaktiniu automobiliu 2023“

Naujasis „Opel Astra“ išrinktas „Vokietijos metų kompaktiniu automobiliu 2023“

 
  • Geriausias kompaktinis automobilis Vokietijoje: naujausias „Opel“ kompaktinis modelis sužavėjo ekspertų komisiją.
  • Užtikrintas nugalėtojas: „Astra“ ir „Astra Sports Tourer“ ženklia persvara įveikė konkurentus.

 

Riuselshaimas.  Naujasis „Opel Astra“ paskelbtas „Vokietijos metų kompaktiniu automobiliu 20231. Nepriklausoma „German Car Awards“ ekspertų komisija naujosios kartos „Astra“ ir „Astra Sports Tourer“ išrinko geriausiais kompaktinės klasės automobiliais Vokietijoje – jie gerokai aplenkė savo konkurentus šiame segmente. Iš 27 automobilių ekspertų ir žurnalistų sudarytą komisiją įtikino tiek naujoviškos saugos technologijos, kurias su naujuoju „Astra“ modeliu „Opel“ pristato plačiai kompaktinių automobilių pirkėjų auditorijai, tiek plati galios agregatų pasiūla, įskaitant elektrifikuotą iš tinklo įkraunamą hibridą – su juo „Astra“ vairuotojai pirmą kartą gali važiuoti ypač atsakingai, neteršdami aplinkos. Komisijos nariai taip pat išgyrė „Astra“ akį traukiantį pažangų dizainą, vairavimo malonumą ir šio automobilio siūlomą kainos bei kokybės santykį. Prestižinis apdovanojimas oficialiai įteiktas per vakar vakare Vokietijos mieste Bad Diurkhaime vykusią ceremoniją.

 

„Kompaktinių automobilių kategorijoje „Astra“ ir „Astra Sports Tourer“ pelnytas „Vokietijos metų automobilio“ titulas dar kartą įrodo, jog mūsų naujausios kartos modelis ne tik yra rimtas konkurentas, bet ir turi viską, ko reikia, kad taptų nugalėtoju pagal visus kriterijus“, – teigė „Opel“ vadovas Vokietijoje Andreas Marxas.

 

„Savo segmente „Opel Astra“ išsiskiria kaip tikras universalus automobilis, kuris visais aspektais įtikino mūsų komisiją. Beje, tai pasakytina ir apie emocinius kriterijus, tokius kaip dizainas ir vairavimo malonumas, kuriais jis akivaizdžiai pranoko konkuruojančius modelius“, – tvirtino GCOTY komisijos narys Jensas Meinersas.

 

„Astra“ ir „Astra Sports Tourer“: patraukli išvaizda, maloni vairavimo patirtis

Vertinimo komisijos nariai kruopščiai ištyrė naująjį „Opel Astra“ atlikdami daugybę bandomųjų važiavimų. Buvo atsižvelgta į važiavimo ypatybes, praktiškumą, komfortą ir daugelį kitų aspektų. Šiose srityse naujausios kartos kompaktiškojo bestselerio pranašumai atsiskleidžia visu akivaizdumu. Elektrifikuotas iš tinklo įkraunamas „Astra“ hibridas, kurio galia siekia 133 kW/180 AG, o sukimo momentas net 360 Nm, dovanoja tikrą vairavimo malonumą (degalų sąnaudos2: 1,0–1,1 l/100 km, išmetamo CO2 kiekis: 23–24 g/km; abiem atvejais nurodyti kombinuoto ciklo rodikliai pagal WLTP). Penkerių durų modelis nuo 0 iki 100 km/h įsibėgėja vos per 7,6 sekundės. Naujasis „Astra“ automobilis pirmą kartą gali važiuoti neišskirdamas į aplinką teršalų.

 

Informacijos ir pramogų bei pagalbos sistemos intuityviai valdomos per naująją žmogaus ir mašinos sąsają (HMI) – aiškų visiškai skaitmeninį „Pure Panel“ prietaisų skydelį su itin plačiu jutikliniu ekranu ir keliais pagrindiniais (pavyzdžiui, oro kondicionieriaus) jungikliais. Modernios technologijos, tokios kaip adaptyvieji neakinantys „Intelli-Lux LED® Pixel Light“ priekiniai žibintai su 168 LED elementais užtikrina malonesnį ir saugesnį vairavimą, ypač tamsiuoju metų laiku. AGR („Aktion Gesunder Rücken e.V.“) sertifikuotos ergonomiškos vairuotojo ir priekinio keleivio sėdynės, pavyzdžiui, su „Alcantara“ apmušalais, leidžia mėgautis aukščiausio lygio komfortu.

 

„Vokietijos metų automobilio“ apdovanojimas šiemet teikiamas jau penktą kartą. Nepriklausoma ekspertų komisija, kurią šiuo metu sudaro 27 nariai, išrenka atitinkamų klasių nugalėtojus penkiose kategorijose – „Compact“, „Premium“, „Luxury“, „New Energy“ ir „Performance“. Konkurso dalyviai atrenkami remiantis objektyviais kainos ir prieinamumo rinkoje kriterijais. Rinkimai pirmą kartą surengti 2019 m.

 

Apie „Opel“

„Opel“ bendrovė yra viena didžiausių Europos automobilių gamintojų, kuri dėl vykdomos plataus masto elektrifikavimo kampanijos pirmauja mažinant išmetamo CO2 kiekio rodiklius. Bendrovę 1862 m. Riuselshaime (Vokietija) įkūrė Adamas Opelis. 1899 m. ji pradėjo gaminti automobilius. „Opel“ priklauso pasaulinės lyderės pozicijas užimančiai „Stellantis NV“, kuri buvo įkurta pasitinkant naują tvaraus mobilumo erą 2021 m. sausį susijungus „Groupe PSA“ ir „FCA Group“. Kartu su britų dukterine įmone „Vauxhall“ ji vykdo veiklą daugiau nei 60 pasaulio šalių ir toliau skverbiasi į naujas tarptautines rinkas. Šiuo metu „Opel“ kryptingai įgyvendina savo elektrifikavimo strategiją, siekdama užtikrinti sėkmingą tvarią plėtrą ir patenkinti būsimus klientų mobilumo poreikius. Iki 2024 m. rinkoje pasirodys visų „Opel“ modelių elektrifikuotos versijos. Nuo 2028 m. Europoje „Opel“ visą dėmesį sutelks į elektromobilius.

 

Apsilankykite svetainėje https://int-media.opel.com

1 Vokietijos metų kompaktinis automobilis“ (kompaktinių automobilių kategorija, iki 25 000 eurų).

2 Rodikliai nustatyti taikant realesnę WLTP bandymų metodiką (pasaulinę suderintą lengvųjų transporto priemonių bandymų procedūrą), kuri pakeičia NEDC (naujojo važiavimo ciklo) bandymų procedūrą. Automobilis rinkoje dar nepasirodė. Automobilio sąnaudos, išmetamo CO2 kiekis ir nuvažiuojamas atstumas priklauso ne tik nuo efektyvaus automobilio energijos naudojimo, bet ir nuo vairavimo stiliaus bei kitų su technika nesusijusių veiksnių. Informacija apie sąnaudas ir išmetamųjų teršalų kiekį netaikoma konkrečiam automobiliui ir skirta tik įvairių tipų automobiliams palyginti.